A lélegeztetőgép tisztítása hetente egyszer szükséges megtörténnie: száraz ruhával a gépházat törölje át, pormentesítés céljából.
A cső eljuttatja a levegőt a géptől a beteghez. A légcsere során a csőben áramló levegőben lévő apró kórokozók letapadhatnak a cső falára. A párásítás miatt a csőben lévő nedves közeg kedvező feltételeket biztosít a lerakódott kórokozók elszaporodásához, melyek belégzés során bejuthatnak a beteg légútjába és fertőzést okozhatnak. A fertőzések megelőzése érdekében fontos a légzőkört 30 naponta cserélni.
A maszkon keresztül jut el a lélegeztetőből a levegő a beteghez. Mivel a maszk egyes részei közvetlenül érintkeznek a beteg bőrével így azok a részek a használat során szennyeződnek az izzadsággal, lerakódott porszemcsékkel, elhalt hámsejtekkel. Ezek lerakódnak a maszkon és kitűnő táptalajt képeznek a fertőzést okozó mikroorganizmusok elszaporodásához. Az erősen szennyezett maszkon keresztül a beteg belélegzi ezeket a kórokozókat, melyek a légútba jutva fertőzéseket okozhatnak. Fentiek megelőzése érdekében a maszkot rendszeresen tisztítani kell, a szennyeződéstől függően (pl. zsírtalanítás, lemosás). Erősen elhasználódott maszkot legalább az előírt időszakban, vagy szükség szerint hamarabb, cserélni kell.
Fontos, hogy a vízkamrában lévő víz mindig friss legyen. Használaton kívüli időszakban mindig legyen üres a tartály, majd a gép használata előtt töltse fel friss vízzel! Így megakadályozható, hogy a tartályban lévő állott víz algásodjon, vagy kórokozók szaporodjanak el.
A szűrő védi a készüléket a betegből távozó idegen anyagok behatolásával szemben, így nem juthat be a gépbe kórokozó. Emellett védi a beteget a fertőzésektől, hiszen a gépbe jutott levegőt megszűri, így nem engedi át az apró fertőzést okozó részecskéket. Fontos feladata miatt a baktériumszűrőt 7 naponta kell cserélni.
A szálló portól és szennyeződéstől védi meg a lélegeztetőgépet, így a porszemcsék nem tudnak kárt okozni a gép műszaki állapotában. Az ezen a szűrőn átáramló levegő jut a beteg tüdejébe. 30 naponta kell cserélni.
Kiszűri a normál háztartási port és a virágporokat. Ez biztosítja azt, hogy a gépbe bejutott levegőbe ilyen részecskék ne kerüljenek, így a beteghez se jussanak el. A szűrő a portól telítődve nem tudja feladatát ellátni rendesen, ezért 15 naponta kell cserélni.
A kilélegzett levegő ezen keresztül távozik, ezért fontos a napi tisztítása. Eltömődése esetén, CO2 visszalégzés miatti fulladásveszély léphet fel. 6 havonta kell cserélni.
Fontos, hogy a vízkamrában lévő víz mindig friss legyen. Használaton kívüli időszakban mindig legyen üres a tartály, majd a gép használata előtt töltse fel friss vízzel! Így megakadályozható, hogy a tartályban lévő állott víz algásodjon, vagy kórokozók szaporodjanak el. 12 havonta kell cserélni.
A beteg felé és felől a levegőáramlás a légzőkörön keresztül biztosított. A gép használata során, a beteg által felköhögött váladék belekerül a légzőkörbe, melytől meg kell azt tisztítani! Ha benne marad a légzőkörben a felköhögött váladék vagy annak egy része, a benne lévő kórokozók visszajuthatnak a beteg légútjába, ezzel növelve a fertőzésveszélyt. Használat után ki kell tisztítani a légzőkört, és 30 naponta ki kell cserélni.
A szűrő védi a készüléket a betegből távozó idegen anyagok behatolásával szemben, így nem juthat be a gépbe kórokozó, valamint védi a beteget a fertőzésektől, hiszen a gépbe jutott levegőt megszűri, nem engedi át az apró fertőzést okozó részecskéket. Fontos feladata miatt 10 naponta cserélni kell.
A szálló portól és szennyeződéstől védi meg a gépet, így a porszemcsék nem tudnak kárt okozni a gép műszaki állapotában. 6 havonta kell cserélni.
Segítünk annak megvalósításában!